touchscreen interfaceProgramy internetowe poprawiają zarządzanie przedsiębiorstwem, usprawniają pracę nad projektami i obiegiem dokumentów, potęgują zyski oraz ograniczają koszty mające związek z prosperowaniem firmy. Są nieodzowne w działalnościach dążących do sukcesu. Na jakiej zasadzie działają?

E-programy, czyli programy dostępne za pośrednictwem Internetu, odgrywają ważną rolę w biznesie. Nie tylko dlatego, iż minimalizują koszty mające związek z ich używaniem, lecz także dlatego, że zmieniają cały proces udostępniają aplikacji. Już nie ma konieczności zakupowania licencji (niekoniecznie tanich) i instalowania aplikacji na każdym komputerze w firmie. Konieczne jest jedynie wykupienie abonamentu i zalogowanie się na portalu internetowym, by użytkować funkcjonalności aplikacji. Co więcej, w ramach jednego abonamentu można tworzyć dowolną ilość kont, przypisaną do wszystkich pracowników przedsiębiorstwa. To oznacza, iż cała firma może być przeniesiona do sieci internetowej, a praca może być realizowana z każdego miejsca na świecie, bez względu na porę nocy i dnia. Dzięki „usieciowieniu” działalności, można też docierać do znacznie większego grona odbiorców. A to zwiększa korzyści. Także gdy chodzi o zarządzanie w firmie, e-programy są niezastąpionym narzędziem usprawniającym pracę każdego dyrektora, kierownika czy właściciela działalności. System umożliwia tworzenie rozmaitych dokumentacji i analiz ekonomicznych jednostki, tworzenie terminarzy, tworzenie rozbudowanych baz danych z informacjami o klientach, pracownikach i kontrahentach przedsiębiorstwa.

Rodzaje programów internetowych
Aplikacje internetowe, ze względu na ich rodzaj i pełnioną funkcję, podzielić można na 3 główne grupy, to jest: usprawniające zarządzanie firmą, ułatwiające pracę grupową pracowników oraz wspomagające pracę biura. Wśród tych różnorodnych aplikacji na uwagę zasługują programy do księgowości internetowej, CRM, programy do zarządzania projektami, programy do kadr i płac, programy do księgowania, programy do fakturowania , jak również programy typu workflow.

Zobacz też:

pensja brutto netto